logo
Strona głównaAktualnościWarsztaty w Rymanowie - Zdroju

Warsztaty w Rymanowie - Zdroju

WARSZTATY W RYMANOWIE - ZDROJU

W dniach 19-21 września 2018 r. Zarząd Koła PZN w Krośnie zorganizował dla swoich członków Warsztaty „Zdrowy Styl Życia w Rymanowie – Zdroju”. W wyjeździe dofinansowanym ze środków Gminy Miasto Krosno wzięło udział 25 osób niewidomych i słabowidzących. Naszą bazą hotelowo – żywieniową był Zajazd „Zacisze”.        
 W pierwszym dniu zwiedziliśmy rymanowską Hutę Szkła Artystycznego „Sabina”. Po południu odbyliśmy spacer po deptaku korzystając z miejscowej pijalni wód mineralnych i tężni solnej.

20180920_161710

                                                                               P9201837

Po kolacji uczestniczyliśmy w wieczorku muzycznym podziwiając koncert na fletni pana w wykonaniu Peruwiańczyka Freddiego. Drugiego dnia uczestniczyliśmy w intensywnym szkoleniu prowadzonym przez Alinę Niedużak – instruktor rehabilitacji z Okręgu Podkarpackiego PZN w Rzeszowie. Była prezentacja sprzętu rehabilitacyjnego oraz zajęcia w terenie z białą laską.  Wieczorem miało miejsce spotkanie integracyjne przy muzyce na żywo z kolegami  z Koła PZN w Jarosławiu.   Dzień trzeci to leśny spacer pod nadzorem z pracownika Nadleśnictwa Rymanów. Zwiedziliśmy Szlak do Wołtuszowej  nieistniejącej wsi łemkowskiej.  Podczas trzydniowego pobytu w rymanowskim kurorcie towarzyszyła nam przepiękna letnia pogoda. Warsztaty przyczyniły się do zdobycia niezbędnej wiedzy oraz integracji naszego środowiska.

Tekst: Bogdan Sadowski
Zdjęcia: Bogdan Długosz

 

Hosting zapewnia

jchost

Współpraca

logo_ebb