logo
Strona głównaAktualności

Wycieczka w Bieszczady 2021

WYCIECZKA W BIESZCZADY 2021

W dniach 31 sierpnia - 1 września br. Zarząd Koła PZN w Krośnie zorganizował dla swoich członków integracyjną wycieczkę autokarową w Bieszczady.

Grupa_bieszczady

 

W imprezie dofinansowanej ze środków PFRON wzięło udział 30 uczestników. Fachową obsługę zapewniło nam Polskie Towarzystwo Turystyczno -Krajoznawcze Oddział w Krośnie - cały czas była z nami przewodnik - pilot Agnieszka Bałka. Pierwszym etapem wycieczki był Klasztor Sióstr Nazaretanek w Komańczy – miejsce internowania kardynała Stefana Wyszyńskiego. Odwiedziliśmy też miejscową cerkiew greckokatolicką. Następnym punktem imprezy była przejażdżka kolejką wąskotorową. Po obiedzie wyjechaliśmy do Mucznego aby zobaczyć słynną zagrodę żubrów. Naszą bazą żywieniowo - noclegową był Ośrodek "Wołosań" w Cisnej, gdzie wieczorem odbył się integracyjny grill. Następnego dnia wyruszyliśmy w kierunku Zalewu Solińskiego gdzie mieliśmy okazję odbyć rejs statkiem wycieczkowym. Ostatnim miejscem do zwiedzania było Centrum Kultury Ekumenicznej im. Jana Pawła II w Myczkowcach, gdzie znajduje się muzeum miniatur sakralnych oraz ogród biblijny. Dwudniowy wyjazd był udany a uczestnikom nie przeszkadzał nawet padający od czasu do czasu deszcz.

Opracował: Bogdan Sadowski

Zdjęcia:  Marta Chmiel i Bogdan Długosz

 


 

 

 

Jubileusz Sponsora

JUBILEUSZ SPONSORA

W dniu 28 sierpnia br. jeden z naszych sponsorów - Cukiernia "Jagusia" obchodziła jubileusz 60-lecia swojej działalności

DSC002002

Z tej okazji delegacja Koła PZN w Krośnie wręczyła właścicielom Firmy państwu Z. i A. Deptuchom okolicznościowy grawerton gratulacyjny.


 

 

 

 

 

Wycieczka do Bolestraszyc i Przemyśla

WYCIECZKA DO BOLESTRASZYC I PRZEMYŚLA

W dniu 18 sierpnia br. 18- osobowa grupa członków Koła PZN w Krośnie wzięła udział wycieczce do Arboretum w Bolestraszycach. Wycieczka została zorganizowana przy współpracy krośnieńskiego Koła z rzeszowskim Tylfopunktem Fundacji "Szansa dla Niewidomych".

Grupowe

 Po Arboretum poruszaliśmy sięwraz z miejscową panią przewodnik. Na rozległym, malowniczym terenie zgromadzono kilka tysięcy gatunków, odmian i różnych form roślinnych. Mogliśmy je poznawać także sensorycznie. Po obiedzie odwiedziliśmy Przemyśl i jego starówkę. Dopisała słoneczna pogoda i wszyscy wracali zadowoleni.

Zdjęcia: Tyflopunkt Rzeszów oraz Bogdan Długosz

 

 

 

 

 

 

Strona 1 z 41

Hosting zapewnia

jchost

Współpraca

logo_ebb